Правила за користење на форумот.

Go down

Правила за користење на форумот. Empty Правила за користење на форумот.

Пишување by Rixs on Чет Јун 13, 2013 5:51 pm

Се со цел да се одржи некој ред на форумот, составени се следните седум едноставни правила, кои важат за секој член на форумот.

1. Сите членови се должни да се обраќаат еден спрема друг со максимална почит, особено важи за оние кои се помлади кон оние кои се постари.

2. Задолжително е користење кирилица, објаснение тука. Пожелно е да се користи македонски правопис и правилна интерпункција. Пишување само со големи букви е забрането.

3. Пребарајте ги форумите пред да отварате нова иста или слична тема.

4. Строго забрането постирање на илегален материјал, вклучувајќи:
Варез, Торент, Кракови и сл. Со исклучок од едукативни материјали или материјали што имаат дозвола од авторот за објавување.

5. Забрането е било какво комерцијално рекламирање, или рекламирање кое ви носи пари при клик. Местото каде што можете да се рекламирате е вашиот потпис. (Со исклучок од рекламирање на сервиси на zonecraft.board-directory.net  или сервиси на спонзорите).

6. Без закани и навреди, или започнување со навреди на индиректен начин кои можат да предизвикаат конфликти. Секаква навредлива содржина на форумот е строго забранета - расистички/националистички слики или говор, експлицитен материјал од секаква природа.

7. Строго забрането спамирање низ целиот форум (во приватна порака, shoutbox или во темите).

Кој ке биде фатен како нема да ги почитува правилата тешко него Basketball
Rixs
Rixs

Број на мислења : 5
Join date : 2013-03-02

https://zonecraft.board-directory.net

Вратете се на почетокот Go down

Правила за користење на форумот. Empty Re: Правила за користење на форумот.

Пишување by ThirtZingGamer on Чет Јун 13, 2013 5:52 pm

Јас се соглашувам Smile
ThirtZingGamer
ThirtZingGamer

Број на мислења : 14
Join date : 2013-03-02

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот