Банирани и Muted играчи

Go down

Банирани и Muted играчи  Empty Банирани и Muted играчи

Пишување by ThirtZingGamer on Чет Јун 13, 2013 5:23 pm

ВАЖНО: Не влесувајте фотографии каде што има навреди и пцовки. Доколку внесете било каква фотографија каде што има навреда, вие го прекршувате правилото број 6 од општите правила за користење на форумот. Со тоа следуваат и санкции.
- Rixs
Официјална тема за банирани или muted играчи.

-Се заколнувал некој на серверот ?
-Ви ја грифале куќата?
-Имате информации кој модераторот/операторот не ги знаат?

Овдека имате можност да се искажете кој што напраил, НО под 1 правило.
Правилото гласи:
'Pics or it didn't happen' '
Така е, морате да имате слики од играчите што ви грифале, пцуеле и така натака.

Ако имате некој информации за кој модераторот или операторот не ги знаат напишете им приватна порака, овдека 90% улога исто така имаат сликите.Ако имате слика како обвинетиот признава или сака нешто подмолно да направи пратете ми/ни ги.

Најчести причини за бан/mute:
-Грифање (Немаат респект за другите луѓе, сеуште не разбирам зашто грифаат cobble)
-Пцуење, Заканување (Ќе го замолам тој што има слика од овој настан да ми ја прати на мене во приватна порака, и да не ја стави таа слика на форум!)
-Креирање на повеќе акаунти на заедница (ВАЖИ И ЗА ФОРУМ И ЗА ИГРАТА - Има случка со по 4-5 акаунти креирано.) - Ова не се толерира.
-Замарање кон модератор/оператор - mute (САКАМ КРЕАТИФ, САКАМ ГМ, ДАЈ МИ ОВА ДАЈ МИ ОНА - SURVIVAL SERVER)

ОФ-ТОПИК
Причина зашто сте го изгубиле ранкот:
-Не сте активни на форум/играта
-Сте прекршиле неколку од горенаведените правила
-Креирате регион за заедница ранк(Ова може да се толерира, но да да не се повотори)-Исто така потплаќање за регион

Играчот кој бил баниран поради грифање мора да ги следи следниве правила за унбан (доколку сака и доколку мод./оп. дозволат унбан):
-Извинување кон мод./оп. (да го убеди дека нема повторно да се случи тоа - Доколку напишете 'abe brat daj mi unban pls' ги намалува вашите шанси за унбан)
-Извинување кон играчот на кој рушел
-Надоместок на срушените работи. (Само доколку сопственикот на изгрифаното сака!)

Исто така ако сака unmute играчот, мора да ме убеди мене (ПМ или Скајп), ако биде unmuted МОРА да му се извини на тој што го навредил!
ThirtZingGamer
ThirtZingGamer

Број на мислења : 14
Join date : 2013-03-02

Вратете се на почетокот Go down

Банирани и Muted играчи  Empty Re: Банирани и Muted играчи

Пишување by Rixs on Нед Jул 14, 2013 1:33 am

Smile
Rixs
Rixs

Број на мислења : 5
Join date : 2013-03-02

https://zonecraft.board-directory.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот